Geliştirme becerilerini öğretmeye yardımcı olan 2 yaşındaki oyuncaklar için ortak bir oyuncak tavsiyesi. Duvardan sarkan veya küçük koşularla gelen yürümeye başlayan çocuk oyuncakları gibi bazı oyuncaklar bu açıdan çok başarılıdır. Silindirler üzerinde koşan oyuncaklar gibi diğer oyuncaklar, kaba ve ince motor becerileri geliştirmede daha başarılıdır. Çocuğunuz için hangi oyuncağın doğru olduğunu bulmanın en iyi yolu denemek ve sonuçlarını ölçmektir.

Başlamak için en iyi zaman, çocuğunuzun öğrenmeye hazır olduğu zamandır. Bazı çocuklar müzik yoluyla daha iyi öğrenirken, diğerleri oyun yoluyla daha iyi öğrenir. Çocuğunuzun en çok hangi öğrenme tarzına açık olduğunu bilmek önemlidir. Müzik, notalar, melodi, ritim ve armoni gibi temel müzikal kavramları kullandığı için etkili olabilir. Bu, müzikal oyuncağın motor becerileri öğretmek veya ince motor becerileri geliştirmek için kullanılabileceği anlamına gelir.

Diğer bir temel beceri geliştirme yöntemi, çocuğunuzun görme, ses ve dokunma duyusunu harekete geçiren oyuncaklar yapmaktır. Bunu yapan bir oyuncağa harika bir örnek, parmaklarınızı nereye yerleştirdiğinize bağlı olarak farklı sesler çıkaran sert bir tahtadır. Çocuğunuz tahtaya nasıl dokunacağını, sesin nasıl üretildiğini ve bazı oyuncaklarla oynamanın neden eğlenceli olduğunu öğrenir.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için oyuncak önerileri her şekil ve boyutta gelir. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz için herhangi bir oyuncak satın almadan önce yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri oyuncak ambalajını okumaktır. Etikette listelenen bileşenlere ve kimyasal içeriğe çok dikkat ettiğinizden emin olun. Doğal malzemelerden (örn. Ahşap) yapılan oyuncaklar genellikle çocuğunuz için en sağlıklı seçim olarak kabul edilir.

İyi bir kural, kurşun veya cıva içeren oyuncaklardan kaçınmaktır. Bir oyuncağın güvenli olup olmadığından emin değilseniz satın almayın. Üzülmektense tedbirli olmak iyidir. Ek bir önlem olarak, küçük doldurulmuş hayvanlar (yumuşak oyuncaklarla gelenler gibi) satın almaktan da kaçınmalısınız çünkü bu oyuncaklar çoğu zaman yutulduğunda zararlı olabilecek kurşun içerir. Küçük çocukların oynaması için güvenli olan oyuncakları yerel dolar mağazanızdan sık sık satın alabilirsiniz.

2 yaşındaki çocuklar için bir oyuncak önerisi, çocuğunuzun motor becerilerini geliştirmesine yardımcı olacak yaşına uygun oyuncaklara odaklanmalı ve onlara bağımsız olmayı öğretmelidir. Çocuğunuz başka çocuklarla oynuyorsa, birkaç yaşına uygun oyuncak satın almak iyi bir fikirdir. Bunlar mini oyun alanı setleri veya yapı taşları olabilir. Ayrıca, siz evinizdeki önemli görevlere devam ederken çocuğunuzu meşgul edeceklerdir. Çevrimiçi alışveriş yapıyorsanız, ürünle ilgili bilgileri okumak için zaman ayırın, müşteri referanslarını okuyun ve garantiyi okuyun. Bu, paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlayacaktır.